Фотозвіт: Долина Нарцисів, Закарпаття, Хустський р-н - кінець Квітня 2017.

"Долина нарцисів" - заповідний масив, що розташований в урочищі Кіреші, за 4 км від м. Хуст Закарпатської обл. З 1992 року у складі Карпатського біосферного заповідника. Долина входить в список міжнародних природних резерватів під охороною ЮНЕСКО.

Керуюча організація — Карпатський біосферний заповідник.

"Долина нарцисів" — унікальний ботанічний об'єкт, в якому охороняється найбільший у Середній Європі осередок нарцису вузьколистого (Narcissus angustifolius). Цей середньоєвропейський високогірний вид поширений в Альпах, на Балканах i в Карпатах на висотах 1100–2060 м. Популяція в цьому рівнинному локалітеті збереглася з післяльодовикового періоду і має реліктовий характер. У 1980 році нарцис вузьколистий занесено до Червоної книги України.

Приїхали завчасно для цвітіння. Бачим... декілька стареньких дощатих подіумів злагоджено для огляду нарциса вузьколистого, щоб не топтали галявини... Довкола все зелено! Як би не стенди та таблички, то і не здогадався б, що довкола є така реліктова рослинка:)

Період масового цвітіння (друга — початок третьої декади травня). В нас була можливість приїхати 23 квітня... бачим поодинокі квіти нарциса і бутончики, які лише будуть цвісти. Отож треба приїзджати таки в середині травня!

З історії заповідника 

За часів Австро-Угорщини урочище Кіреші належало до лісництва і пильно охоронялося. Було тут багато лікарських рослин, якими місцеві медики лікували хворих. Коли територія Закарпаття відійшла до Чехословаччини, частину цих земель продали жителям Хуста. Тодішні місцеві мешканці ставилися до природи з великим розумінням. Випасати худобу на заповідних землях їм дозволялося до Юрія, а господарювати знову можна було тільки з 14 жовтня.

За радянських часів долину хотіли переорати, щоб вирощувати сільськогосподарські культури. У 1980-х рр. на території заповіднику здійснювалися осушувальні роботи, внаслідок яких суттєво змінився рослинний покрив. Після того, як було знищено 50 га нарцисів, оранку припинили і передали територію з нарцисами заповідному масиву Карпатського біосферного заповідника. Значний особистий внесок у справу збереження та відтворення "Долини нарцисів" зробив професор В.І. Комендар (який, власне, і дав цю назву долині).

Автор: prolisok.com.ua

Ви дивилися
Немає переглянутих товарів
Фільтр
Знайдено 5 
Видалити список?
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно