Корисно та цікаво знати

 • 29 Грудня 2018 Півники сітчасті

  Один з родів Півника, за висновками Радіоненко Г. І. (радянський і російський ботанік, систематик, фахівець з інтродукції та акліматизації рослин,..) з 1961 р., буде "правильніше називати не ірисами, а Ірідодіктіумами". Таким чином для Півника чи Ірису сітчастого (Iris reticulata) на колишній території СНД і в Росії використовується наукова назва - Ірідодіктіум. В "Ботанічній номенклатурі" (Міжнародний кодекс ботанічної номенклатури (МКБН)) приоритетнішою є назва Півники (Iris) і тільки як синонім - Ірідодіктіум (Iridodictyum).

 • 10 Серпня 2018 Фотозвіт: гора Шпиці (1 863 м), Чорногірський хребет - червень 2018

  Фотозвіт одноденної подорожі на гору Шпиці (1 863 м). Вершина Шпиць входить до масиву Чорногора і розташована на північний схід від головного хребта. Скелі утворилися після давнього зледеніння.

 • 18 Червня 2018 Ліріодендрон тюльпановий (Liriodendron tulipifera)

  Ліріодендрон тюльпановий (Liriodendron tulipifera) - вид рослин роду Ліріодендрон, що належить до родини Магнолієві (Мagnoliacеae). Родова назва рослини перекладається як "дерево-ліра". Ліріодендрон тюльпановий був описаний Карлом Ліннеєм в 1753 році (Sp. Pl. 1: 535). В природних умовах, це дерево росте поодиноко та групами. До речі, ліріодендрон тюльпановий може жити до 500 років.

 • 20 Травня 2018 Магнолія (Magnolia)

  Магнолія – одна з найстаріших рослин на Землі. Перші представники цієї рослини з'явилися на Землі ще в епоху динозаврів. За словами вчених, магнолія, до настання льодовикового періоду, була широко поширена і в лісах середньої широти. Про це свідчать палеонтологічні знахідки, магнолії були широко поширені і охоплювали територію аж до сучасної Арктики в третинний та крейдяний періоди. Як зазначають ботаніки-морфологи, з тих пір ця рослина майже не змінила свій вигляд і спосіб життя, так до наших днів зберігся навіть давній тип будови квітки.

 • 02 Лютого 2018 Сонячна квітка - Геленіум

  У багатьох садах і квітниках росте прекрасна і сонячна квітка - Геленіум. Геленіумом можна насолоджуватися в період, коли більшість рослин вже відцвіли. Основною його перевагою є пізнє і рясне цвітіння. Тривалість цвітіння: друга половина літа і осінь до 60 днів. Ці квіти гарні не тільки в ландшафтному дизайні, а також у зрізі для створення букетів. Однак для букетів використовують розкриті квіти геленіума, так як бутони у воді не розкриваються. Повністю розквітла рослина довго простоїть у вазі.

 • 26 Січня 2018 Сосна гімалайська або сосна Валліха

  До сих пір точно не встановлено, що за слово лягло в основу латинської назви сосни - Pinus. За одними даними, це кельтське pin (скеля або гора), за іншими - латинське picis (смола). Сосна гімалайська або сосна Валліха (лат. Pinus wallichiana) - вид голонасінних рослин роду Сосна. Зростає в Гімалаях, на гірських системах Каракорум і Гіндукуш, від східної частини Афганістану аж до провінції Юньнань в Китаї, на висоті 1800-4300 м над рівнем моря. В природі утворює великі ліси з гімалайською ялиною та гімалайських кедром. Культивується в садах і парках Європи, в тому числі і в Україні.

 • 18 Січня 2018 Чи знаємо ми, що таке Кедр?

  Що таке кедр, в наших широтах знають не всі. Більшість людей асоціює його з їстивними та смачними "кедровими горішками", які є в продажу. Насправді ці "горіхи" абсолютно не причетні до кедра, оскільки є плодом сибірської сосни, а не кедра, насіння якого не є їстивним.

 • 09 Січня 2018 Глобулярія або кулівниця

  Глобулярія (лат. Globularia) - крім основної назви, часто в побуті застосовують синонім "кулівниця", отримана за кулясту форму суцвіть ("globulus" в перекладі з грецького "Куля"). В природних умовах рослини ростуть на сонячних кам'янистих ділянках, насипах і рівнинах, вважають за краще грунт із слаболужною реакцією. У нашій колекції це багаторічні трави, що утворюють щільний покрив.

 • 05 Січня 2018 Король Гостролист та Король Дуб

  Як і більшість вічнозелених рослин, гостролист є символом вічного життя і відродження. Падуб гостролистий - вічнозелене дерево - в Західній Європі використовується в якості Різдвяної прикраси як зимова емблема надії і радості. Широко використовується в орнаментах і прикрасах, приурочених до католицького Різдва, а також, в звичаї прикрашати будинки гостролистом в грудні. І до цього дня гілочки гостролиста і їх зображення залишаються одними з головних атрибутів європейського Різдва.

 • 08 Грудня 2017 Весняний квітник - особливості дизайну і вибору рослин

  Не так давно символом дачного сезону вважались рівні грядки з овочами, але часи змінюються, а з ними і поняття про красу та естетику. На зміну теплицям з цибулею та кропом приходить створення веснянних квітників. Садоводи створюють їх одразу, як зійде сніг і розбивають гарні квітники з садових трав та квітів, з різними строками цвітіння. Вони будуть змінювати одне одного, весь сезон сворюючи враження не згасаючих барв цвіту.

 • 03 Листопада 2017 Осінь - саме час прикрасити свій сад!

  Похмурий час - очей чарівність! З класиками не посперечаєшся, адже осінь і справді чарівна пора року. Скільки фарб, скільки квітів навколо! Напевно, це найчарівніший період, коли так хочеться влаштовувати пікніки з гарячим чаєм або какао і кутатися в плед, милуючись квітами на дачі. Восени все навколо перетворюється і набуває нового вигляду. Листя жовтіє, люди переходять на затишні вовняні светри, а сад прикрашається новими квітами. Для одних цей час портфелів, зошитів і першого дзвінка, для інших - збору врожаю, а є люди, які радіють осені саме через можливість займатися осінніми квітами для своєї дачі, що так радують око.

 • 22 Вересня 2017 Багаторічні квіти – головна прикраса вашого саду

  Особливістю нашого інтернет-магазину «Пролісок» є те, що всі представлені в ньому рослини вирощені на власній земельній ділянці в Закарпатській області. Унікальний клімат Закарпаття дозволяє проводити акліматизацію багатьох теплолюбних видів квітів до умов помірного клімату. Ми шукаємо рідкісні, зникаючі та забуті види, з тим, щоб не допустити їх зникнення і дати їм нове життя. Ретельно працюємо над тим, щоб кращі квіти з інших країн змогли адаптуватися в нашому кліматі і на вітчизняних ґрунтах.

 • 07 Вересня 2017 Зелені старожили Ужгорода

  "Зелені" старожили міста Ужгород є унікальними живими свідками нашої історії і мають величезну екологічну, естетичну та меморіальну цінність. До вашої уваги огляд наступних унікальних дендрологічних об'єктів - "Платан Другетів", "Ясен Масарика" та "Липова Алея".

 • 05 Серпня 2017 Фотозвіт: гора Хом'як, Південні Ґорґани та водоспад Гук - липень 2017

  У липні (08-09.07.17 р.) завітали на Франківщину, с. Татарів. Запланували два нескладних маршрути: перший - водоспад Женецький Гук, другий - похід на г. Хом’як. Водоспад Женецький Гук оточений казковими пейзажами Південних Ґорґан. Підхід до водоспаду "цивілізований", переважно прямою асфальтованою дорогою вздовж мальовничого потоку Женець зі скельними виступами та височенними смереками понад водою! Женецький Гук - водоспад молодий, що утворився внаслідок повені у післявоєнні роки. Вода в ньому спадає з висоти 15 метрів! 

 • 20 Липня 2017 Декоративні рослини для саду та дачі

  Якщо ви тільки почали цікавитися облаштуванням свого саду або ділянки, напевно, ви будете дуже здивовані тим розмаїттям декоративних рослин, які можна посадити і виростити своїми руками. А якщо вистачає часу на експерименти, всього за кілька років можна відточити це мистецтво до рівня майстерності. Можете уявити собі, як здивуються гості вашого дому, коли дізнаються, що вся ця навколишня краса - справа ваших рук!

 1 2 > 
Ви дивилися
Немає переглянутих товарів
Фільтр
Знайдено 5 
Видалити список?
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно