Корисно та цікаво знати

 • 21 Вересня 2019 Купина або соломонова печатка

  Купина (Polygonatum) – рід рослин родини Холодкові (Asparagaceae). Рід включає в себе близько 70 видів. Представники роду поширені у лісах помірної зони північної півкулі. В Україні зростає 5 видів. Купина (Polygonatum), відома перш за все завдяки цілющим властивостям одного з її видів – купини запашної (Polygonatum odoratum), інша її назва: купина лікарська. Раніше, в медицині її використовували як кровоспинний, жарознижувальний, знеболювальний та протизапальний засіб. Плоди купини використовувалися як блювотний і проносний засіб.

 • 23 Травня 2019 Бузок - символ переходу від весни до літа

  Бузок – один з найкрасивіших і універсальних квітучих чагарників. Завдяки пишності цвітіння, красі квітів і їх чудовому аромату, бузок уособлює місяць травень – перехід від весни до літа. До того ж, в астрології бузок пов'язують зі знаком тільця. Бузок здавна вирощувався як цінна декоративна рослина. На сьогоднішній день, бузкові сади зустрічаються в багатьох містах світу.

 • 26 Березня 2019 Вісник весни – Пролісок

  Серед талого снігу крізь землю пробивається один з перший вісників весни – пролісок. Пролісок це красива невисока цибулинна рослина. В основному пролісок має квітки блакитного кольору. Однак зустрічаються види і гібридні сорти з квітками білого, рожевого і фіолетового кольорів. Залежно від виду пролісок цвіте навесні або восени.

 • 08 Березня 2019 Чемерник східний. Гібриди серії "Lady".

  Чемерник (Helleborus) - рід рослин родини Жовтецевих (Ranunculaceae), що нараховує близько 20 видів багаторічних трав'янистих квіткових рослин. Найпопулярніший у садівництві чемерник - це, безсумнівно, чемерник східний (Helleborus orientalis) і його кольорові гібриди (Helleborus × hybridus). Садівники особливо цінують його за стійкість до заморозків, зимове і ранньовесняне цвітіння та вічнозелене листя. Зацвітає чемерник східний на початку березня і служить яскравою декоративною плямою в тінистому міксбордері, між кущами та під деревами.

 • 29 Грудня 2018 Півники сітчасті

  Один з родів Півника, за висновками Радіоненко Г. І. (радянський і російський ботанік, систематик, фахівець з інтродукції та акліматизації рослин,..) з 1961 р., буде "правильніше називати не ірисами, а Ірідодіктіумами". Таким чином для Півника чи Ірису сітчастого (Iris reticulata) на колишній території СНД і в Росії використовується наукова назва - Ірідодіктіум. В "Ботанічній номенклатурі" (Міжнародний кодекс ботанічної номенклатури (МКБН)) приоритетнішою є назва Півники (Iris) і тільки як синонім - Ірідодіктіум (Iridodictyum).

 • 10 Серпня 2018 Фотозвіт: гора Шпиці (1 863 м), Чорногірський хребет - червень 2018

  Фотозвіт одноденної подорожі на гору Шпиці (1 863 м). Вершина Шпиць входить до масиву Чорногора і розташована на північний схід від головного хребта. Скелі утворилися після давнього зледеніння.

 • 18 Червня 2018 Ліріодендрон тюльпановий (Liriodendron tulipifera)

  Ліріодендрон тюльпановий (Liriodendron tulipifera) - вид рослин роду Ліріодендрон, що належить до родини Магнолієві (Мagnoliacеae). Родова назва рослини перекладається як "дерево-ліра". Ліріодендрон тюльпановий був описаний Карлом Ліннеєм в 1753 році (Sp. Pl. 1: 535). В природних умовах, це дерево росте поодиноко та групами. До речі, ліріодендрон тюльпановий може жити до 500 років.

 • 20 Травня 2018 Магнолія (Magnolia)

  Магнолія – одна з найстаріших рослин на Землі. Перші представники цієї рослини з'явилися на Землі ще в епоху динозаврів. За словами вчених, магнолія, до настання льодовикового періоду, була широко поширена і в лісах середньої широти. Про це свідчать палеонтологічні знахідки, магнолії були широко поширені і охоплювали територію аж до сучасної Арктики в третинний та крейдяний періоди. Як зазначають ботаніки-морфологи, з тих пір ця рослина майже не змінила свій вигляд і спосіб життя, так до наших днів зберігся навіть давній тип будови квітки.

 • 02 Лютого 2018 Сонячна квітка - Геленіум

  У багатьох садах і квітниках росте прекрасна і сонячна квітка - Геленіум. Геленіумом можна насолоджуватися в період, коли більшість рослин вже відцвіли. Основною його перевагою є пізнє і рясне цвітіння. Тривалість цвітіння: друга половина літа і осінь до 60 днів. Ці квіти гарні не тільки в ландшафтному дизайні, а також у зрізі для створення букетів. Однак для букетів використовують розкриті квіти геленіума, так як бутони у воді не розкриваються. Повністю розквітла рослина довго простоїть у вазі.

 • 26 Січня 2018 Сосна гімалайська або сосна Валліха

  До сих пір точно не встановлено, що за слово лягло в основу латинської назви сосни - Pinus. За одними даними, це кельтське pin (скеля або гора), за іншими - латинське picis (смола). Сосна гімалайська або сосна Валліха (лат. Pinus wallichiana) - вид голонасінних рослин роду Сосна. Зростає в Гімалаях, на гірських системах Каракорум і Гіндукуш, від східної частини Афганістану аж до провінції Юньнань в Китаї, на висоті 1800-4300 м над рівнем моря. В природі утворює великі ліси з гімалайською ялиною та гімалайських кедром. Культивується в садах і парках Європи, в тому числі і в Україні.

 • 18 Січня 2018 Чи знаємо ми, що таке Кедр?

  Що таке кедр, в наших широтах знають не всі. Більшість людей асоціює його з їстивними та смачними "кедровими горішками", які є в продажу. Насправді ці "горіхи" абсолютно не причетні до кедра, оскільки є плодом сибірської сосни, а не кедра, насіння якого не є їстивним.

 • 09 Січня 2018 Глобулярія або кулівниця

  Глобулярія (лат. Globularia) - крім основної назви, часто в побуті застосовують синонім "кулівниця", отримана за кулясту форму суцвіть ("globulus" в перекладі з грецького "Куля"). В природних умовах рослини ростуть на сонячних кам'янистих ділянках, насипах і рівнинах, вважають за краще грунт із слаболужною реакцією. У нашій колекції це багаторічні трави, що утворюють щільний покрив.

 • 05 Січня 2018 Король Гостролист та Король Дуб

  Як і більшість вічнозелених рослин, гостролист є символом вічного життя і відродження. Падуб гостролистий - вічнозелене дерево - в Західній Європі використовується в якості Різдвяної прикраси як зимова емблема надії і радості. Широко використовується в орнаментах і прикрасах, приурочених до католицького Різдва, а також, в звичаї прикрашати будинки гостролистом в грудні. І до цього дня гілочки гостролиста і їх зображення залишаються одними з головних атрибутів європейського Різдва.

 • 08 Грудня 2017 Весняний квітник - особливості дизайну і вибору рослин

  Не так давно символом дачного сезону вважались рівні грядки з овочами, але часи змінюються, а з ними і поняття про красу та естетику. На зміну теплицям з цибулею та кропом приходить створення веснянних квітників. Садоводи створюють їх одразу, як зійде сніг і розбивають гарні квітники з садових трав та квітів, з різними строками цвітіння. Вони будуть змінювати одне одного, весь сезон сворюючи враження не згасаючих барв цвіту.

 • 03 Листопада 2017 Осінь - саме час прикрасити свій сад!

  Похмурий час - очей чарівність! З класиками не посперечаєшся, адже осінь і справді чарівна пора року. Скільки фарб, скільки квітів навколо! Напевно, це найчарівніший період, коли так хочеться влаштовувати пікніки з гарячим чаєм або какао і кутатися в плед, милуючись квітами на дачі. Восени все навколо перетворюється і набуває нового вигляду. Листя жовтіє, люди переходять на затишні вовняні светри, а сад прикрашається новими квітами. Для одних цей час портфелів, зошитів і першого дзвінка, для інших - збору врожаю, а є люди, які радіють осені саме через можливість займатися осінніми квітами для своєї дачі, що так радують око.

 1 2 3 > 
Ви дивилися
Немає переглянутих товарів
Фільтр
Знайдено 5 
Видалити список?
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно