Фотозвіт: гора Хом'як, Південні Ґорґани та водоспад Гук - липень 2017

У липні (08-09.07.17 р.) завітали на Франківщину, с. Татарів. Запланували два нескладних маршрути: перший - водоспад Женецький Гук, другий - похід на г. Хом’як.

Водоспад Женецький Гук оточений казковими пейзажами Південних Ґорґан. Підхід до водоспаду "цивілізований", переважно прямою асфальтованою дорогою вздовж мальовничого потоку Женець зі скельними виступами та височенними смереками понад водою! Женецький Гук - водоспад молодий, що утворився внаслідок повені у післявоєнні роки. Вода в ньому спадає з висоти 15 метрів! 

Дорога на Гук йде вздовж мальовничого потоку Женець. Довкола бачимо такі рослини:

Заразиха звичайна (Orobanche vulgaris).

Таволжник звичайний (Aruncus vulgaris).

Аконіт молдавський (Aconitum moldavicum). Родова назва аконіт утворена від грецького слова, яке означає вбиває вовків.

Біля водоспаду Гук є невеличкий сувенірний базарчик. Базарчик досить живий. Тут можна і перекусить чимось незвичним... от підкопчений сир - різний за смаком. 

Біля самого водоспаду облаштовані місця для відпочинку: є дерев’яні столики та лави. Над потоком стоять дерев’яні містки...

На Гук можна дивитись як знизу, так і зверху — є видові майданчики, стежки до них мають перила.

Ось молодята, які щойно уклали шлюб, навідалися в цю урочисту мить до водоспаду!:)

Наступна наша ціль - г. Хом’як (1542 м), Південні Ґорґани. Стежиною вирушаємо в напрямку г. Хом’як та виходимо на залиту сонячним промінням галявину, а тут чудовий травостій, усіяний яскравими квітами!

Косарики черепитчасті (Gladiolus imbricatus) - багаторічна рослина родини Півникових. Вид занесений до Червоної книги України у статусі "Вразливий". Декоративна та лікарська культура.

Астранція велика (Astrantia maxima) - багаторічна трав’яниста рослина з родини окружкових. Народні назви: напрасниця, гаюче зілля, люби-мене. Входила до Червоної книги України, у 2009 році була з неї виключена.

Билинець комарниковий, або довгорогий (Gymnadenia conopsea) - рідкісна багаторічна рослина родини Зозуленцевих. Вид занесений до Червоної книги України у статусі "Вразливий". Маловідома лікарська та декоративна культура.

Дзвоники скупчені (Campanula glomerata).

Купальниця найвища (Trollius altissimus).  

Знову поринули в ліс в напрямку г. Хом'як. Йдемо серпантинистою стежиною, що в’ється казковим лісом, поступово набираючи висоту.

Здається це пазурі медведя...!

Чортів гриб (Boletus satanas).

Ліс закінчується, виходимо на полонину.

Тут примостилися туристи!:)

Набираєм висоту на г. Хом'як і з неї бачимо г. Синяк.

Жереб і каміння поросле лишайником - рідне для Ґорґан!

Водянка чорна (Empetrum nigrum) - вічнозелений, сильно розгалужений кущик зі сланкими стеблами. Плід — чорна ягідноподібна кістянка діаметром до 5 мм. Ось ця ще недостигла, ех... а вона ж їстивна!:) Тут її небагато. Зустрічається в парі з чорницею звичайною (Vaccinium myrtillus). 

 г. Хом’як - 1542 м.

Панорама з г. Хом'як. Видно г. Синяк.

Спускаємось крутими стежками, що перетинають темний хвойний ліс.

 Лілія мартагон (Lіlium martagon). 

Закінчуємо наш похід спустившись до потоку Женець. Вже вечоріє. Помилися в кришталево чистій, холодній воді. Заварили чаю... Втомлені і щасливі повертаємось в "цивілізацію" - додому в місто.

Автор: prolisok.com.ua

Ви дивилися
Немає переглянутих товарів
Фільтр
Знайдено 5 
Видалити список?
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно