Весняний квітник - особливості дизайну і вибору рослин

Не так давно символом дачного сезону вважались рівні грядки з овочами, але часи змінюються, а з ними і поняття про красу та естетику. На зміну теплицям з цибулею та кропом приходить створення веснянних квітників. Садоводи створюють їх одразу, як зійде сніг і розбивають гарні квітники з садових трав та квітів, з різними строками цвітіння. Вони будуть змінювати одне одного, весь сезон сворюючи враження не згасаючих барв цвіту.

Вибираючи весняні квіти, які повинні прикрасити ваш квітник, потрібно подумати про їх комбінування, колірні поєднання, терміни дозрівання. Можна ризикнути і зважитися на сміливі експерименти з сортами і гібридами, відчути себе справжнім художником, додаючи до весняного квітника, як до полотна, сміливі лінії та яскраві мазки фарб. При цьому бажано побільше дізнатися про тренди квіткового дизайну та особливості різних сортів весняних квітів.

Продаж кореневищних рослин, бульб і цибулин, кущів та навіть дерев для хобі і бізнесу - спеціалізація інтернет-магазину "Пролісок". Переглядаючи варіанти на фото в каталозі, ви обов'язково виберете найкращі і найгарніші весняні квіти для свого саду. Ми впевнені, що вартість декоративних рослин для весняного квітника теж приємно здивує вас. Доставка товарів здійснюється поштовими службами за вашим вибором по всій території України.

Весняна клумба з цибулинних квітів

Весняні цибулинні рослини зазвичай складають основу клумби, оскільки вони перші розпускаються ніжними кольорами на самому початку весни. Їх назви добре знайомі садівникам:

 • Крокуси виростають з цибулин одночасно з першими зеленими листочками. Висаджуючи на майбутній весняний квітник крокуси, можна створити мальовничу картину з білими, ліловими, ніжно-фіолетовими або яскраво-жовтими відтінками. Завдяки своїй невеликій кореневій системі весняні низькорослі крокуси будуть комфортно себе почувати під великими деревами.
 • Тюльпани дозволяють створювати досить популярні останнім часом монохромні весняні квітники. Ці ранні цибулинні квіти, завдяки дбайливому догляду і регулярному підживленні починають цвісти дуже рано. Ближче до травня ніжна весняна клумба з тюльпанів віддячить вам за турботу буйством червоних, жовтих, рожевих та інших кольорів.
 • Мускарі - блакитні весняні квіти, які особливо цікаво виглядають в постаті острівців серед інших рослин або в якості бордюру для квітника. Витончений аромат вірменського мускарі привабить до вашого весняного квітника бджілок та метеликів.
 • Проліски (Сцилли) - маленькі цибулинні рослини із сімейства лілійних прикрасять ваш весняний квітник суцвіттями дзвіночків білого і блакитного кольору вже в березні-квітні. Ботанічні (дикі або лісові) види пролісків цвітуть зазвичай на 15-20 днів раніше, ніж аналогічні сортові (садові) рослини.
 • Гіацинти прикрасять собою весняний квітник в квітні-травні. Представлені ці витончені рослини сотнями сортів, а забарвлення квітів варіюється від білого до насиченого фіолетового відтінку. Пишні гіацинти виглядають на дачі просто розкішно і дозволяють створювати красиві декорації на клумбах.
 • Ірис теж може похвалитися завидною різноманітністю сортів. Для раннього весняного квітника підходять сорти з групи Xiphium. Не великі цибулинні іриси добре себе почувають в кам'янистому саду на сонячному місці розташування.
 • Нарциси елегантні і невибагливі, вони приживаються скрізь, де забезпечений хороший дренаж грунту. Весняна моноклумба з нарцисів - поганий варіант, так як земля під пишними квітами виглядає голою через скромного розміру листя. Зате у вигляді звивистої стрічки, проведеної по газону або під деревами весняний квітник з нарцисів будуть виглядати приголомшливо.

Зверніть увагу, якщо сезон буде дощовим, то великі весняні квіти на дачі можуть ламатися від надлишки вологи. Було б непогано підтримати їх ряди з боків чагарниками, наприклад, самшиту або ялівця. Тоді ваша весняна клумба буде прекрасна в будь-яку погоду.

Рекомендації по догляду за весняним квітником з цибулинних рослин

Ранні цибулинні рослини найкраще висаджувати на весняний квітник довгими вузькими стрічками між рядами високих рослин з великим листям. Стрункі тюльпани можна чергувати, наприклад, з незабудками, чорнобривцями і лілійниками.

Якщо ви хочете, щоб весняний квітник виглядав густим і насиченим, садити цибулинні в вересні слід щільно, поверхами, наприклад, розмістити крокуси над нарцисами.

Щоб захистити весняний квітник з рослинами від гризунів, посадити цибулинні культури можна в ємності із пластику, а щоб цибулини не почали гнити від надлишку вологи, в пластику неодмінно повинні бути отвори. Ще одна перевага такої посадки - це зручність переміщення посуду з цибулинами, адже оформляючи весняний квітник, її можна легко переносити.

Рекомендації по посадці змішаних весняних клумб

Використовувати для створення весняного квітника тільки цибулинні квіти помилково, оскільки квіти за пару тижнів почнуть всихати, а листя жовтіти, так що весняний квітник отримає неохайний вигляд. Щоб клумба не пустувала, коли зів'януть перші квіти, господарі дачних ділянок часто віддають перевагу багаторічникам. Назви найпопулярніших - це примули, морозники, проліски, анемони, маргаритки.

Весняний квітник змішаного виду взагалі можна вважати оптимальним. Ви встигнете вдосталь намилуватися ніжною вишуканою красою цибулинних квітів, а процес їх старіння приховає від ваших очей активний розквіт дворічників і багаторічників. Коли прийде їхня черга відцвітати, розкриють свої соковиті пелюстки літні квіти, так що ваш квітник залишиться красивим та ошатним весь сезон.

Рано зацвітають такі весняні багаторічні садові квіти, як дицентра, гігантська цибуля і купальниці, здатні вдало декорувати середній і задній фон весняного квітника. Впишуться в загальну строкату композицію і дворічники - маргаритки, блакитна незабудка, віоли. Вічнозелена іберійка, резуха і шилоподібний флокс теж зацвітають навесні, а незабаром слідом за ними барвінок і тіньовий ломикамінь.

Недосвідчені садівники, прагнучи створити гарний і пишний весняний квітник, висаджують відразу всі любимі ними рослини. Постарайтеся не повторювати їх помилку і підберіть кілька сортів, які будуть цвісти всю весну і все літо, по черзі змінюючи один одного. Це можуть бути лілійні, пеларгонії, дельфініум, котовник і наперстянка.

Весняний квітник - популярні форми

Перші лісові весняні квіточки, що пробиваються з-під снігу в повному хаосі викликають у нас розчулення і ніжність, але хаотичні весняні посадки на дачі ніколи не створять належного ефекту. Колекція рослин для весняного квітника зможе справляти гідне враження тільки тоді, коли їх композиція ретельно продумана і виконана за наперед підготовленим ескізом.

Ескіз повинен визначати площу квітника, його розташування щодо інших об'єктів, включати схему посадки, кількість і асортимент, в якому будуть представлені весняні квіти. Основні форми для весняного квітника - це міксбордер, рабатка і бордюр.

 1. Міксбордер - своєрідний багаторядний і багатоярусний квітник з рослин, які цвітуть безперервно, починаючи з перших теплих днів і аж до осінніх заморозків. З такою метою і підбирають весняні квіти, які будуть розпускатися один сорт за іншим. Основне правило - на весняний квітник рослини висаджують групами, починаючи з низькорослих і поступово збільшуючи висоту. Підійдуть дрібноцибулинні весняні квіти, гіацинти, примули, мускарі, ломикамінь.
 2. Рабатка - квітник шириною від півметра до двох метрів, що тягнеться уздовж стежки, забору, огорожі, стіни будинку (прикриваючи непривабливий фасад, наприклад). Рабатка виглядає інакше, ніж міксбордер, її головна відмінність - геометрична строгість поряд з повторами квітів і форм. Такий весняний квітник нагадує орнамент на одязі. Великої різноманітності сортів рабатка не вимагає, достатньо 3-4 сортів. Підійдуть нарциси, рябчики, анемони.
 3. Бордюр виконує просте декоративне завдання - підкреслює красу основного весняного квітника або стежки і служить завершальним штрихом в загальній композиції. Оскільки такий весняний квітник - це лише окантовка, його висота буде невеликою. Вибираючи для нього ранні квіти, краще віддати перевагу багаторічникам. Підійдуть примули, віоли, астільби, хости, гадюча цибуля, барвінок.

Щоб правильно вибрати, які ранні садові квіти прикрасять вашу клумбу, і створити для них найкращі умови цвітіння і розвитку, на плані майбутнього весняного квітника слід зазначити тінисті і освітлені місця. Якщо весняний квітник розміщений в півтіні, оптимальним вибором для нього стануть нарциси, бруннера і бадан. Конвалії теж люблять півтінь і цвітуть в ній довше, але врахуйте, що ці ранні весняні квіти досить агресивні, а коріння їх проникають в грунт дуже глибоко.

Декорації для заднього фону - чагарники, квітучі навесні

Низькорослі весняні цибулинні квіти і садові багаторічники будуть особливо гарно виглядати на тлі чагарників, квітучих навесні. Якщо говорити про найбільш популярні варіанти, то до їх числа треба віднести:

 • форзицію;
 • рододендрони;
 • деревовидні півонії;
 • японську айву;
 • бузок;
 • окремі сорти троянд.

Деревовидна півонія, наприклад, цілком може бути і фоновим елементом вашої весняної композиції, і центром квітника. Рослина ця взагалі не примхлива, потрібно тільки вибрати для неї правильне місце, закрите від протягів і подалі від дерев.

Купити саджанці півонії та інших рослин для весняного квітника ви можете в нашому інтернет-магазині з доставкою в Київ, Харків, Одесу, Дніпро, Львів та будь-який інший регіон країни. Ціна залежить від конкретного сорту. При виборі звертайте увагу на характеристики, зазначені в описі товару та відгуки покупців. 

Автор: prolisok.com.ua

Ви дивилися
Немає переглянутих товарів
Фільтр
Знайдено 5 
Видалити список?
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно