Фотозвіт: Карпати, с. Чорноголова - Квітень 2017.

Чорноголова — село в Україні, у Великоберезнянському районі Закарпатської області. Село розташоване серед гір північно-західної частини масиву Полонинський Бескид (частина Українських Карпат), на річці Лютянка.

Їхати до с. Чорноголова треба досить обережно, бо дорога хоч асвальтована, але , звісно, з тих кращих доріг, де можна загубити диски від авто:) Маршрут пролягає повз ліс і час від часу зупиняємось, щоб пофотографувати рослинки, що цвітуть саме в квітні. Перша зупинка для фотосесії: Рівноплідник рутвицелистий (Isopyrum thalictroide L.). Зростає в світлих листяних лісах, в чагарниках, на лісових луках на вологому гумусному грунті.

Троха далі проїхавши з вікна авто бачимо яскраву рослину, зупиняємось... То Чина весняна (Lathyrus vernus). Перший раз побачила, як чина весняна виглядає в своєму середовищі. Зазначується, що дуже типова для широколистяних та мішаних лісів, росте на схилах гір. Тут ця рослина поодинока і розріджена. В мене теж чина весняна зростає в саду, може місце і сонечко зробило вплив і вона в нас пишна, хоч ще молодий кущик...

Спустились до р. Лютянка:

Береги вздовж річки високі, з брил велетенського каміння, подекуди мощені людськими руками (невідомо з якого часу), пороснуті мохом, папоротями...

У зволоженому затінку між щілинами каменів, де завжди прохолодно, росте: Костянець волосоподібний (Asplenium trichomanes).

Над річкою вздовж дороги ліс!!! Та й з другого берегу річки ліс на схилі! Цей ліс тінистий, вологий, та прохолодний!!!

Бачим ще одну реліктову папороть: Аспленій сколопендровий (Asplenium scolopendrium).

Блехнум колосистий (Blechnum spicant) - у великій кількості зростає на величезних кам'яних брилах, а поряд гонорово голову тримає Скополія карніолійська (Scopolia carniolica) з своїми квітами!!!

На межі між лісом та галявиною, де проникає більше сонячних променів бачим:

Медунка лікарська (Pulmonaria officinalis).

Ряст порожнистий (Corydalis cava).

Кремена (Petasítes), або підбіл вздовж річки та дороги. 

Ніжна Кислиця звичайна (Oxalis acetosella).

Дуже цікавий, та й зрідка можна побачити - Хвощ великий (Equisetum telmateia). Рослина досягає 1 м заввишки влітку. Зустрічається зрідка в заболочених місцях, у тінистих лісах, на узліссях. Дивовижна рослина!!!

А от сонцем залита галявина і відповідні рослини:

Калюжниця болотна (Cáltha palústris). Вона розрослись через всю галявину вздовж струмочка. Тільки здогадуєшся, що там струмочок схований в калюжниці болтній.

Анемона дібровна (Anemone nemorosa) широко поширена в наших лісах і росте поряд з "родичкою" - Анемоною жовтецевою (Anemone  ranunculoides).

Поряд з анемонами та калюжницями зростає Первоцвіт високий (Primula elatior).

Повертались з с. Чорноголова. З'явились перші сутінки. Вздовж дороги синів на схилі берега Барвінок (Vinca).

Найостанніше, що мене здивувало - це фіалочки, що купками розташувались на бережку!!! Моє припущення, що це Фіалка опушена (Víola hírta)...

Залишаємо приємну згадку про квіти квітня з с. Чорноголова, про річку Лютянку Великоберезнянського р-ну Закарпатської обл.!!! 

Автор: prolisok.com.ua

Ви дивилися
Немає переглянутих товарів
Фільтр
Знайдено 5 
Видалити список?
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно