Фотозвіт: гора Великий Верх, полонина Боржава та водоспад Шипіт - кінець Квітня 2017

Кінець квітня - 30.04.17 р., наша ціль гора Великий Верх (1598) що належить Полонині Боржава.

Оминаємо водоспад Шипіт і протоптаною стежкою через галявини та потічок, через буковий ліс прямуємо вгору в напрямку Великого Верху.

Схили стрімкі, а стовбури буків покручені.

Ягідна плантація лишається осторонь сонячної галявини... і тут ще цвітуть першоцвіти (в долині вже давно відцвіли!): проліска двулиста, первоцвіт лікарський, білоцвіт весняний, зубяночка залозиста.

Під ногами бачимо горішки бука, що вже проростають, вони пролежали всю зимою у снігу. Проростки бука чіпляються своїм корінчиком за субстрат (листя, грунт, мох) аби вирости могутнім деревом на цій суровій межі лісу і полонини.

Ліс закінчується, а натомість бачимо полонини з чорниць.

Чим ближче ми до Великого Верху, тим холодніше стає. З вітром і нежить нас чіпляє...:( Кінець квітня нагадує кінець лютого...

Ось межа лісу з полониною. Попереду вже лише полонина. Місце зістрічі туристів і оглядин довкілля: одні на хвильку зупиняються спускаючись з Великого Верха і милуються понорамою попереду, а інші зупиняються, щоб подивитись назад на ту саму панораму з крутими схилами,.. ліс і десь далеко в долині розкинулось село. Тут завжди гарно!!!

З полонин насувається густий туман. Рухаємось швидше щоб не замерзнути, на Великий Верх і хутко назад!:)

Навідуємось до водоспаду Шипіт. Багато відвідувачів. З далеку чути, як бурхливо тече вода!

Волога повсюди: бризки водопаду, по каменях стікають маленькі струмочки... А під ногами вогкий грунт, минулорічне листя склеєне водою, різні соковиті рослинки, стовбури і камені вкриті смарагдовим мохом. Зараз сиро... Але влітку, коли спека, буде приємна прохолода і затишок!:)

Автор: prolisok.com.ua

Ви дивилися
Немає переглянутих товарів
Фільтр
Знайдено 5 
Видалити список?
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно