Зелені старожили Ужгорода

"Зелені" старожили міста Ужгород є унікальними живими свідками нашої історії і мають величезну екологічну, естетичну та меморіальну цінність. До вашої уваги огляд наступних унікальних дендрологічних об'єктів - "Платан Другетів", "Ясен Масарика" та "Липова Алея".

"Платан Другетів"

"Платан Другетів" велетенське дерево вважається найстарішим в Ужгороді. Росте воно в Підзамковому парку (колишня назва "Парк ім. Горького"). Має охоронний статус і спеціальну табличку, на якій написано, що це платан західний, привезений з Італії у 1610 році одним із графів Другетів, котрі в той час володіли замком і містом. Окружність цього платана-гіганта – 9,6 м., висота – 22 метри. Насправді, ніхто точно не знає, чи мали Другети відношення до цього платана. Але принаймні вік дерева вказує на правдивість легенди. Недалеко від цього платана ріс ще один – ймовірно, його брат-близнюк. У 1960 році його зрубали, а зріз виставили для огляду в залі відділу природи Закарпатського краєзнавчого музею у відділі "Природа". Дослідження показали, що зрубаному платану було близько 360 років, а це підтверджує ймовірність висадки саджанців у 1610 році.

"Ясен Масарика"

Історичним деревом Закарпаття визнано ясен звичайний (вік 120 років), що зростає в Ужгороді на початку набережної Незалежності. Обхват стовбура – 4,9 м, висота – 30 м.

Ужгород своїм зеленим оздобленням має завдячувати керівникам міста чехословацького періоду. Саме в той час центральна частина була дуже грамотно і красиво засаджена деревами, кущами і квітами. "Ясен Масарика", названо на честь демократичного до закарпатців першого президента Чехословацької Республіки, визначного науковця і політика Томаша-Гаріка Масарика, при якому було здійснено упорядкування та сучасну забудову м. Ужгород. Під час свого президентства він вніс суттєвий вклад у розвиток соціальної бази краю, підвищенню культури й освіти, зміцненню демократичних основ управління,  відіграв неабияку роль в становленні державницьких відносин, формуванні ліберально-демократичних умов суспільного розвитку, толерантного ставлення до представників різних національностей та віросповідань.

Старий ясен, міцно обвитий плющем. Дендролог Адальберт Рішко називає хибним розповсюджене припущення, мовляв, плющ шкодить ясеню, фактично паразитуючи на його стовбурі та гілках. Насправді ж плющ є лише умовним паразитом, тобто живиться за допомогою власного коріння, а не життєвими силами ясеня.

"Липова Алея"

Найдовша в Європі Липова алея знаходиться в історичному центрі Ужгорода. Розташована вона в межах міста, на правому березі річки Уж на набережній Незалежності та Студентській набережній. Липова алея - парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні.

Липова алея створена у 1928 році чеськими ботаніками. Перебуває під опікою Ужгородського міськвиконкому.

Ця алея має довжину 2,2 км. Нараховує близько 300 екземплярів лип, висаджених у два ряди. Липова алея в Ужгороді складається з кількох видів лип, що цвітуть по черзі, з травня по липень, кожний сорт приблизно протягом двох тижнів. У результаті період цвітіння лип в місті триває понад місяць, що по своєму є дуже цікавим та привабливим процесом. Існує легенда, що під однією з лип закопана капсула часу для прийдешніх поколінь.

Алея є улюбленим місцем відпочинку мешканців та гостей міста.

Автор: prolisok.com.ua

Ви дивилися
Немає переглянутих товарів
Фільтр
Знайдено 5 
Видалити список?
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно